/Files/images/1222.png

/Files/images/Батькам2.jpg

/Files/images/батькам1.jpg

/Files/images/батькам.jpg

6 правил, які врятують вам життя при пожежі в місці загального користування

1. З’ясуйте, який ВИХІД вам підійде

/Files/images/пож.jpg

Отже, якщо ви побачили дим або вогонь, відчули запах гару, почули, що спрацювала система оповіщення, а люди спішно покидають будівлю, швидко йдіть до центральних виходів, виходу через парковку або будь-якого іншого виходу, якщо вам точно відомо, що він відкритий. Сходовими клітками краще не користуватися: вихід на вулицю там часто закритий на замок, ви опинитеся в пастці. Якщо туди хлине натовп, почнеться тиснява, сходова клітка заповниться отруйними продуктами горіння, вибратися звідти вже можливості не буде.

Якщо почалася паніка і відразу покинути будівлю не вдається, спробуйте

відійти від натовпу в будь-яке вільне місце і поспостерігати за потоком людей, які рухаються до виходів на сходові клітки. Якщо на вході немає пробки, значить вихід відкритий, слідуйте за іншими.

Зверніть увагу на зону паркування. Парковка - це інший пожежний відсік

(частина будівлі, відокремлена від інших частин протипожежними стінами), її евакуаційні виходи і виїзди для машин ведуть прямо на вулицю і не пов'язані з надземною частиною будівлі. Не користуйтеся автомобілем, йдіть пішки.

Ні в якому разі не користуйтеся ліфтами.

2. Дотримуйтесь правил поведінки в натовпі

Якщо ви опинилися в натовпі, рухайтеся у напрямку основного потоку людей. Схрестіть руки на грудях, виставивши лікті вперед і тримаючись руками за плечі: це дасть можливість дихати в тисняві.

/Files/images/пож2.jpg

Дитину візьміть на руки. Краща поза - «запасний парашут»: його руки обіймають вашу шию, ноги - талію. Якщо ви разом з іншим дорослим, він повинен притиснутися впритул до вашої спині, тримаючись за ваш ремінь або талію в районі живота. В крайньому випадку зчепилися ліктями. Якщо ви все-таки загубилися, не зупиняйтеся і не чиніть опір руху натовпу - зустрінетеся зовні.

Акуратно обходьте зустрічні перешкоди на зразок кутів або колон, заздалегідь дивлячись, що попереду.

Якщо ви впали, міцно хапайте найближчого людини за ноги або одяг і піднімайтеся по ньому!

3. В крайньому випадку йдіть до туалету

Якщо евакуюватися не вдалося, використовуйте туалетну кімнату. На ручці дверей на вході залиште одяг - прив'яжіть шарф, повісьте куртку. Для пожежних це знак, що всередині хтось є.

/Files/images/пож3.jpg

Потім відкрийте крани, намочіть одяг і всі можливі речі і обкладіть ними двері, заткнувши всі щілини. Весь час змочуйте їх водою і чекайте пожежних.

4. Використовуйте вікна правильно

Використовувати вікна як вихід є сенс, якщо ви перебуваєте не вище 3-го поверху будівлі з висотою стелі до 3 м або не вище 2-го поверху в торговому центрі. Стрибок з висоти більше 5 м дуже небезпечний, але до 9 м ймовірність залишитися в живих досить висока. Якщо вище - шансів немає.

/Files/images/пож4.jpg 

Сенс стрибати з вікна 3-го поверху (2-го в ТЦ) є, якщо ви доросла здорова людина. З великою ймовірністю можна зламати ногу, але залишитися в живих. Діти, люди похилого віку, вагітні такого стрибка не переживуть. Не можна допомагати їм вистрибувати.

Якщо ви зібралися стрибати, найкраще скоротити відстань до землі і повиснути на схилі на витягнутих руках, ноги тримати в напівзігнуті і спробувати після зіткнення з землею завалитися на бік. На розтягнуту під вами матерію спробуйте впасти плазом на спину, не солдатиком.

Якщо під вами вентиляційний короб, пересуньтеся так, щоб траєкторія вашого польоту з ним не перетиналася.

Якщо ви перебуваєте вище 3-го поверху (2-го поверху в ТЦ):

Намагайтесь привернути до себе увагу, розмахуючи світлим одягом. Не відкривайте вікно,

якщо в приміщенні можна дихати без цього. Відкрите вікно посилить тягу, і приміщення швидко заповниться димом з продуктами горіння. Полум'я теж швидше тягнеться до відкритих точок.

• У сильно задимленому приміщенні краще висунутися у вікно, наскільки це можливо, а якщо є широкий укіс, то сісти на нього зовні і чекати допомоги.

5. У задимленому приміщенні орієнтуйтеся по стінах

/Files/images/пож5.jpg

У більшості випадків при пожежах люди гинуть не від вогню, а від диму, насиченого отруйними продуктами горіння. Перше правило виходу з палаючого або задимленого приміщення - прикласти до обличчя мокру тканину, яка буде служити фільтром. Якщо води під рукою немає, треба попісяти на одяг - шарф, блузку, поділ спідниці - і дихайте через неї. Навчіть дітей, що в такій ситуації це не соромно. Це може врятувати життя.У задимленому приміщенні йдіть до виходу, тримаючись за стіни, щоб не втрачати орієнтацію. Пересувайтесь поповзом або пригнувшись, так як дим йде вгору і на рівні підлоги дихати трохи легше.

6. Якщо горить одяг, падайте на землю і катайтеся

/Files/images/пож6.jpg

Якщо на вас загорівся одяг, бігти ні в якому разі не можна - так вогонь буде поширюватися ще швидше. Дотримуйтесь правило «зупинись, падай, катайся». Горизонтальне положення вбереже голову і волосся, так як полум'я завжди йде вгору, а валяння по землі швидко погасив його. Якщо одяг горить у іншої людини, на неї потрібно накинути щось щільне, наприклад килимок або пальто.


Пам’ятка для батьків перед осінніми канікулами

Шановні батьки!

1.Осінні канікули тривають з 26.10. по 03.11.2019 (до школи 04.11.2019 )

2. Нагадуємо Вам, що Ви несете особисту відповідальність за життя і здоров’я своїх дітей під час осінніх канікул. Не залишайте дітей без нагляду старших у період осінньо говідпочинку.

3.Ви повинні знати, де знаходиться ваша дитина протягом дня і ночі.

4. Слідкуйте, щоб діти обережно поводилися з вогнем.
5. Нагадуйте дітям, що необхідно дотримуватись правил дорожнього руху.
6. Не дозволяйте, щоб діти ходили на водоймища,.

7. Нагадуйте правила поводження з побутовим газом під час користування газовими плитами.
8. Пам’ятайте про правила поводження з дикими тваринами та бездоглядними свійськими тваринами.
9. Не допускайте, щоб Ваші діти вживали алкогольні напої.
10. У разі необхідності телефонуйте:
При пожежі – 101
До поліції - 102
Швидка допомога - 103
Служба газу – 104

З 21.10. – 25.10.2019 року з Вашими дітьми проведені інструктажі з безпеки життєдіяльності перед осінніми канікулами.

Кiлькiсть переглядiв: 1824

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.