/Files/images/бук_.png /Files/images/букл.png




/Files/images/безпека життя 3.jpg

План заходів з профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму по Антонівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №21

№ з/п Заходи Відповідальний Перший семестрДругий семестр
1Провести нараду педагогічних працівників з питань профілактичної роботи в школі з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизмуАдміністрація школисерпеньсічень
2Провести запланований місячник безпеки дорожнього руху «Школа– острів безпеки»Кл.керівники,
педагог- організатор
вересеньсічень
3Провести місячник безпеки дорож. Руху «Увага!Діти на дорозі!»Адміністраціявересеньсічень
4Провести з учнями додаткові бесіди, практичні навчання з вивчення правил безпеки руху на дорогахКласні керівникивересеньсічень
5Перевірити наявність в щоденниках у кожного учня схеми безпечного маршруту руху на шляху від дому до школиПедагог - організаторвересеньсічень
6Щомісяця проводити дні безпеки дорожнього рухуКласні керівникиЩомісяцяЩомісяця
7Розглянути на засіданні педради роботу педколективу з питань профілактики дитячого дорож. транспорт. травматизмузаступник директора з виховної роботижовтеньлютий
8Всім класним керівникам систематично щотижня проводити уроки та практичні заняття з правил дорожнього руху.Класні керівникиПротягом семеструПротягом семестру
9Провести батьківські збори з порядком денного «Безпека дітей на дорозі», «Азбука дороги», «Увага. Перехрестя»Голови батьківських комітетів1 раз на семестр1 раз на семестр
10Підвищити відповідальність учнів за порушення правил дорожнього руху та їх дотримання на вулицях міста.Педагог - організаториПротягом всього семеструПротягом всього семестру
11Всім вчителям 1 -11класів ввести в практику кожного дня на останньому уроці проводити обов’язково тренаж – нагадування «Хвилинка» про правила безпечної поведінки на вулицяхВчителіПротягом семестру на останньому уроціПротягом семестру на останньому уроці
12Вчителям ГПД щотижня обов’язково проводити рухливі ігри з правил дорожнього рухуВихователь ГПДПротягом семеструПротягом семестру
13Організувати перегляд тематичних фільмів та кінофільмів з правил дорожнього рухуБібліотекарВересеньСічень
14Провести класні конкурси та вікторини «Знай та виконуй ПДР»Педагог-організаторЛистопад – груденьКвітень – травень
15Регулярно випускати загально шкільні стіннівки «Водій та пішохід», «Увага – діти на дорозі»Педагог-організатор1 раз на місяць1 раз на місяць
16Організувати виставку творчих робіт учнів «Увага! Діти на дорозі»Педагог-організаторВересеньТравень
17Провести зустріч з працівниками ДАІзаступник директора з виховної роботивересеньлютий

/Files/images/гр.jpg

Обережно ГРИБИ!

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

ПРО ПРАВИЛА ЗБИРАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ

Гриби– це одне з найцікавіших і найтаємніших явищ природи, цінний харчовий продукт, однак серед грибів багато отруйних, які можуть викликати сильні отруєння, а іноді і смерть. Це такі гриби, як бліда поганка, мухомори, опеньки несправжні та багато інших. Для отруєння досить з’їсти половину поганки, а смертність від неї досягає більш як у 50 % випадків.

Бліда поганка – смертельно отруйний гриб. Шапинка зеленувата, жовтувата, біла, а плівчасті залишки покривала на ній бувають рідко. Пластинки до старості білі. Ніжка біла, з ніжним кільцем; внизу подібна на бульбу, з піхвою. М’якуш і споровий порошок білі. Бліду поганку легко сплутати з печерицями, зеленками та сироїжками.

З білим грибом можна сплутати і такі неїстівні гриби як жовчний (гірчак) та чортів. У них своєрідний неприємний запах. М’якуш на зломі стає рожевим, чого не має у білого гриба.

Бувають неспецифічні отруєння їстівними грибами, які акумулювали трупну отруту, хімічні речовини, отрутохімікати, радіонукліди, що потрапили у зони їх росту.

Симптоми отруєння грибами

Розрізняють чотири групи отруєння людей грибами, у тому числі:

Перша група – отруєння грибами строчками, виявляється через 6-10 годин, з’являється слабкість, нудота, блювота, іноді розлад шлунку.

Друга група– отруєння блідою поганкою і близькими до неї видами грибів, виявляється через 8 - 24 години, раптові болі в животі, блювота, розлад шлунку, слабкість, зниження температури, висока ймовірність смертельних наслідків.

Третя група– отруєння мухоморами виявляється через 30 хвилин – 6 годин, появляється нудота, блювота, розлад шлунку, запаморочення, марення, розширення зіниць. Рідко наступає смерть.

Четверта група – отруєння опеньками несправжніми, жовчним і чортовим грибом та неспецифічне отруєння їстівними грибами при неправильному приготуванні, зберіганні та заготівлі. Відсутні загальні ознаки отруєння, яке виявляється через 30 хвилин – 2 години розладнанням шлунково-кишкового тракту.

Перша допомога при отруєнні грибами

У хворих, що отруїлися грибами, спостерігаються такі спільні ознаки недуги: болить усередині, розладнується шлунок, нудить, починається блювота, людина відчуває загальну слабкість. Спостерігається також зміна зіниць. Одна стає вужча, друга ширша. Буває, що іноді у хворого з’являються зорові і слухові галюцинації, конвульсії, марення. Після збудження наступає втрата свідомості, при цьому спостерігається посмикування деяких м’язів.

Навіть при легкому отруєнні грибами треба негайно звернутися за медичною допомогою чи відправити хворого до лікарні. Часто від того, як швидко буде надано медичну допомогу, залежить життя людини. Дещо можна зробити хворому до того, як прийде лікар. Насамперед треба прикласти до живота і ніг грілки. Щоб не допустити активного всмоктування отрути в організм, треба як найшвидше промити шлунок: дати випити хворому 3-4 склянки солоної води, а тоді визвати блювоту. Процедуру повторювати декілька разів.

Після цього рекомендується дати хворому міцного чаю, кави або молока. Але поки прийде лікар, не годувати. І, звичайно, не можна давати хворому спиртних напоїв, оцет, бо вони сприяють всмоктуванню отрути. Щоб установити причини отруєння, варто зберегти рештки грибів.

Профілактика отруєння грибами

  1. Збирайте тільки ті гриби, які добре знаєте.
  2. Ніколи не вживайте у їжу незнайомі гриби.
  3. Добре знайте відміни їстівних і отруйних грибів.
  4. Не купуйте на базарах суміші грибів із різних їх видів у якості грибної ікри, салатів, пирогів з грибами і інших виробів з подрібнених грибів.
  5. Не робіть домашню заготівлю грибів у герметичній упаковці, що викликає захворювання ботулізмом.
  6. Будь-яку заготівлю грибів на зберігання робіть тільки у відкритому посуді під марлею або папером.
  7. Обов’язково перевіряйте гриби на радіоактивність.
  8. Сушіть тільки певні види грибів, такі як білий гриб підосичник, підберезник, маслюк, моховик, зморшок і трюфель білий; не користуйтеся сумнівними методами перевірки грибів на отруйність.

Правила збирання грибів

  1. Збирайте в лісі лише ті гриби, про які ви знаєте напевне, що вони їстівні.
  2. Гриби, яких ви не знаєте чи які викликають у вас сумнів, не кладіть у їжу і не пробуйте сирими на смак.
  3. Ніколи не беріть і не їжте грибів, що мають біля основи ніжки подібне на бульбу потовщення, вольву (як у червоного мухомора), не куштуйте їх.
  4. Коли збираєте пластинчаті гриби, особливо сироїжки та лісові печериці, намагайтеся брати їх цілою ніжкою, щоб не допустити помилки, про яку згадано у попередньому пункті.
  5. Збираючи для засолювання вовнянки, чорнушки, грузді, підгрузди та інші гриби, що мають молочний сік, обов’язково вимочіть їх і добре виполощіть у холодній воді, аби вимити гірку шкідливу для шлунку речовину. Те саме треба зробити з валуями, сироїжками, що мають їдкий, гіркий присмак, та із свинушками.
  6. Назбиравши сморжів і зморшків, не забувайте, що їх неодмінно слід перекип’ятити (7-10 хвилин) у воді, щоб виварити отруту; воду після кип’ятіння вилити.
  7. 7. Ніколи не збирайте і не їжте грибів перестиглих, зморхлих, червивих, зіпсованих.
  8. Не їжте сирих грибів.
  9. Якщо ж зустрінете в лісі бліду поганку, краще знищте її. Червоний мухомор залишайте для лосів.

Деякі народні способи визначення отруйності грибів, якими не слід користуватися

  1. Опущена у відвар грибів срібна ложка чи срібна монета чорніє, якщо в каструлі є отруйні гриби. Потемніння срібних предметів залежить від хімічного впливу на срібло амінокислот, в яких є сірка (утворюється сірчане срібло чорного кольору). Такі амінокислоти є і в їстівних грибах, і в отруйних.
  2. Якщо цибулина або часник, які варяться разом з грибами, буріють або синіють, серед їстівних є отруйні гриби. Побуріння чи почорніння цибулі і часнику можуть викликати як отруйні, так і не отруйні гриби залежно від наявності в них ферменту тирозинази.
  3. Отруйні гриби обов’язково викликають скисання молока. Молоко скисає від наявності ферменту типу пепсин і органічних кислот, які можуть бути як в їстівних грибах, так і в отруйних.
  4. Личинки комах і слимаки поїдають і отруйні, і їстівні гриби.
  5. Отруйні гриби обов’язково мають неприємний запах, а їстівні – приємний. Бліда поганка пахне майже так, як і печериця.

/Files/images/2017/09/01.jpg /Files/images/2017/09/02.jpg



/Files/images/дор.png

З метою попередження травматизму, адміністрація Антонівської ЗОШ №21 нагадує правила безпечної поведінки.


Перебуваючи на вулиці, учні повинні дотримуватися правил дорожнього руху:

- рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках, притримуючись правого боку;

- за межами населених пунктів, рухаючись узбіччям чи краєм проїжджої частини, йти назустріч руху транспортних засобів;

- переходити проїжджу частину тільки по пішохідних переходах, зокрема підземних і наземних, а у разі їх відсутності – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч;

- у місцях із регульованим рухом керуватися тільки сигналами регулювальника чи світлофора;

- виходити на проїжджу частину з-за транспортних засобів переконавшися, що не наближаються інші транспортні засоби;

- чекати на транспортний засіб тільки на посадкових майданчиках (зупинках), тротуарах, узбіччях, не створюючи перешкод для дорожнього руху;

- у разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком червоного або синього кольору, чи спеціальним звуковим сигналом, треба утриматися від переходу проїжджої частини або негайно залишити її;

- категорично заборонено вибігати на проїжджу частину, влаштовувати на ній або поблизу неї ігри, переходити проїжджу частину поза пішохідним переходом;

- по проїжджій дорозі рухатися на велосипеді можна тільки дітям, які досягай 16-ти років;

- для катання на інших засобах (скейтборд, самокат, ролики тощо) слід обирати місце на дитячих майданчиках та ін., на проїжджу частину виїжджати заборонено;

- перебувати поблизу залізничних колій дітям без супроводу дорослих заборонено.

Під час канікул, перебуваючи вдома, на вулиці, в спеціалізованих установах, транспорті, учні повинні дотримуватися правил пожежної безпеки:

- заборонено брати з собою вогненебезпечні предмети, що можуть спричинити пожежу (запальнички, сірники, петарди, бенгальські вогні, феєрверки, цигарки, легкозаймисті речовини, вогнезаймисту рідину тощо);

- користуватися газовою плитою вдома можна тільки із спеціалізованим електричним приладом для вмикання і під наглядом дорослих;

- користуватися електроприладами тільки сухими руками і в присутності батьків;

- у разі виявлення обірваних проводів, неізольованої проводки, іскріння проводки, слід негайно повідомити дорослих;

- у разі пожежної небезпеки (наявності вогню, іскріння, диму) слід негайно вийти на повітря (за двері, балкон) та кликати на допомогу. Викликати службу пожежної охорони за номером «101», назвавши своє ім’я, прізвище, коротко описавши ситуацію: наявність вогню, диму, кількість людей у приміщенні, залишити номер свого телефону;

- при появі запаху газу в квартирі, приміщенні у жодному разі не вмикати електроприлади, не користуватися стаціонарним чи мобільним телефоном, відчинити вікна, двері, перевірити приміщення, вимкнути газову плиту, якщо вона була ввімкнена, й вийти з приміщення, покликати на допомогу дорослих, негайно повідомити в газову службу за номером «104», пожежну охорону – «101», назвавши своє ім’я, прізвище, коротко описавши ситуацію й залишивши номер свого телефону.

Під час канікул, перебуваючи вдома, на вулиці, в спеціалізованих установах, громадських місцях, приміщеннях, транспорті учні повинні виконувати правила з попередження нещасних випадків, травмування, отруєння тощо.

Відпочиваючи у прибережній зоні, слід виконувати правила безпечної поведінки на воді:

- під час канікул заборонено перебувати біля водойм без супроводу дорослих;

- не запливати за огороджувальні буї, не підпливати до моторних човнів, вітрильників, веслових човнів та інших плавзасобів;

- не використовувати рятувальні засоби і спорядження не за призначенням;

- не стрибати у воду зі споруд, не пристосованих для цього, й у місцях, де невідомі глибина та стан дна;

- не організовувати у воді ігри, пов’язані з пірнанням;

- не стрибати у воду з човнів, катерів, вітрильників та інших плавзасобів; - не використовувати для плавання дошки, камери від волейбольних м’ячів, рятувальні круги, надувні матраци (особливо у штормову погоду);

- не купатися біля обривів та зарослих рослинністю берегів.

Заборонено перебувати біля будівельних майданчиків, кар’єрів, закинутих будівель.


Категорично заборонено вживати алкоголь, наркотичні засоби, тютюнові вироби, стимулятори. Уникати вживання в їжу незнайомих грибів.


Категорично заборонено брати в руки, нюхати, їсти незнайомі дикі рослини чи паростки квітів, кущів, дерев, що може призвести до отруєння.


Беручи участь в іграх, не створювати хаотичного руху, не штовхатися, не кричати. На вулиці бути обережним, дивитися під ноги, щоб не впасти в яму чи відкритий каналізаційний люк.


Не підходити на вулиці до обірваних, обвислих проводів.


Не підходити до щитових, не залазити на стовпи з високовольтними проводами – можна отримати удар електрострумом від високовольтних живлень на відстані 5 м.


Обережно поводьтеся на дитячих майданчиках, у парках відпочинку:

- спочатку переконайтеся, що гойдалки, атракціони, перекладини та інші прилади у справному стані.


Заборонено виходити на дах багатоповерхівки. Не підходити до відчинених вікон, мити вікна тільки в присутності дорослих, не нахилятися на перила, парапети сходинок.


Не спускатися у підвали будинків чи інші підземні ходи, катакомби, бомбосховища – там може бути отруйний газ.


Не вступати в контакт із незнайомими тваринами.


Не розмовляти й не вступати в контакт із незнайомцями.


Не відчиняти двері будинку незнайомим особам.


Не заходити в під’їзд, ліфт із незнайомими людьми. Якщо незнайомець провокує якісь дії щодо вас, одразу кликати на допомогу.


Якщо ви погано почуваєтеся, а дорослих немає поряд, слід викликати швидку медичну допомогу за номером «103», описавши свій стан, назвавши номер свого телефону, домашню адресу, прізвище, ім’я, а також зателефонувати батькам.

/Files/images/д__р.jpg

/Files/images/др_.jpg


Кiлькiсть переглядiв: 2138

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.