Повернутися до звичайного режиму

Антонівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №21 за підтримки управління освіти Херсонської міської ради взяла участь в освітньому проекті «Школа Енергії».

За підсумками відбіркового конкурсу навчальний заклад відібрано для участі у проекті «Школа Енергії», який реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України» (АЕМУ), що впроваджується компанією «Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ» за дорученням Федерального міністерства довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини.

Координатор проекту, вчитель фізики, взяв участь у першому заході проекту – спеціальному тренінгу з питань енергетичної освіти, основ енергоаудиту та простих енергоощадних методів у Львові у лютому 2016 року. Антонівська школа №21 отримала комплект освітніх матеріалів та скриньку з необхідними технічними інструментами для здійснення енергоаудиту будівлі школи. Вчитель-координатор започаткував у школі курс «енергетичного лікнепу» для учнів.

1-2 жовтня 2016 року у місті Одеса відбувся заключний захід проекту «Школа енергії».

Команда учнів Антонівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №21 Херсонської міської ради взяла участь у заході, на якому учні 25 шкіл України презентували результати проекту, вели дискусії на тему енергоаудиту і енергоефективності у школах, обмінювались рекомендаціями з впровадження енергозберігаючих заходів.

Організатори провели еко-квест на тему збереження енергії у парку ім. Шевченка, у якому учні Антонівської школи №21 посіли третє місце. Відбулася почесна церемонія нагородження переможців на Одеській кіностудії. Діти отримали подарунки: usb-накопичувачі, термометри для енергозбереження, книги та багато іншого. Після еко-квесту була проведена екскурсія до музею Цікавої Науки.

Подібні заходи виховують в учнів екологічну свідомість, ощадливе ставлення до водних, енергоресурсів у побуті.

Поради енергоменеджерів!


Проект «Школа Енергії 2.0» реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України» за підтримки проекту "Створення енергетичних агентств в Україні", що впроваджується компанією «Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ» за дорученням Федерального міністерства довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини.

Термін реалізації проекту: грудень 2016 року - грудень 2017 року.

Для участі у проекті було відібрано 15 шкіл з усієї України.

Метою проекту є покращення енергоефективності та енергозбереження в школах проекту шляхом запровадження енергомоніторингу та енергоменеджменту; підняття рівня обізнаності школярів, а також передача їм технічних знань щодо енергоспоживання і поширення набутого досвіду в місцевій громаді та в інших навчальних і освітньо-виховних закладах.

Детальніше про Шкільні Дні Енергії, інші заходи та очікувані результати другої фази проекту, а також досягнення реалізації першої - ви можете довідатися за посиланням wym-1539764649491


Як повідомила директор Антонівської "Зеленої школи" Галина Лугова,

виграний проект з енергоефективності вартістю 9000 євро -

означає заміну звичайних ламп у приміщенні старого корпусу школи на лед-лампи.

В рамках реалізації проекту "Школа Енергії 2.0", який було організовано "Енергоефективні міста України", за підтримки проекту "Створення Енергоефективних Агенств в Україні", що впроваджувалися компанією GIZ за дорученням Федерального Міністерства Довкілля, Охорони Природи, Будівництва та Безпеки ядерних реакторів Німеччини.

Директор Антонівської "Зеленої школи" №21 Галина Лугова, за підтримки технічного експерта Андрія Баруліна, написали проект з енергоефективності на заміну звичайних ламп у приміщенні старого корпусу на лед-лампи. Вартість проекту 9000 євро!

«Ми перемогли, посіли 1 місце! 27.10.17 вантаж з лампами прибув до школи! Велика подяка команді школи "Енергоменеджерів" під керівництвом Дубовик Ганни Олександрівни, які продовжують просвітницьку роботу серед дитячих садочків, шкіл, підприємств, населення стосовно заощадження природних ресурсів!

Нагадаю, що 3 учнів з учасників команди Березинська Олександра, Волинець Юлія, Кулик Олександр за рахунок грантових коштів компанії GIZ відпочивали влітку впродовж 12 днів у Карпатах!

Щиро дякую вчителям, батькам за допомогу з розвантаження цінного виграшу! Дякую Юрію Геннадійовичу Рожкову, Голові Піклувальної Ради нашого закладу за організацію доставки вантажу!

Попереду ще тиждень монтувальних робіт - заміна старих ламп на нові! Чекаємо на участь батьків у цьому процесі! Наша школа - одна, єдина, дружня сім'я, де все задля дітей ми робимо разом!», -повідомилаГалина ЛУГОВА.

wym-1587535668282


20 лютого учасники проекту «Школа енергії 2.0»

Кулик Олег та Мирошніченко Дмитро разом із технічним експертом Андрієм Боруліним та вчителем фізики Монастирьовою Людмилою Олегівною,

відвідали Великокопанівську ЗОШ І-ІІІ ст. для того, щоб провести енергоаудит школи.

Команда енергоменеджерів нашої школи показала учням 11 класу прилади, а саме: пірометр, прилад для вимірювання температури та вологості повітря, прилад для визначення вмісту вуглекислого газу в повітрі, люксометр. У ході проведення перевірки освітлення класів, температури вологості та вмісту СО2 в повітрі було виявлено, що в деяких класах параметри в 2 – 2.5 рази перевищують нормативні показники. Тому технічний експерт Андрій Барулін давав поради вчителям, як можна змінити дані показники до нормативних. Також після отримання даних учні 11 класу на поетажному плані школи позначили класи, в яких ці показники перевищують норму відповідними кольорами для того, щоб у подальшому усунити недоліки проблемних місць у приміщенні.

Педагогічний колектив, учні, адміністрація закладу були дуже вдячні за проведений аудит у школі. Учасники проекту отримали за це винагороду - смачні яблука!


РГ ШКОЛА ЕНЕРГІЇ


Шкільні Дні сталої енергії

Після успішного втілення проекту«Школа Енергії», наприкінці 2016 року у 15 найактивніших школах, куди ввійшла Антонівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №21, Асоціація «Енергоефективні міста України» розпочала реалізацію другого етапу проекту - «Школа Енергії 2.0».

Стартував проект з підписання школамиЕнергетичних декларацій, в яких вони взяли на себе зобов’язання впровадити систему енергетичного менеджменту, інформувати про результати енергомоніторингу шкільну громаду, пропонувати заходи зі зменшення енергоспоживання та розповсюджувати інформацію серед персоналу школи, учнів, їх батьків та інших зацікавлених осіб.

В даний час Антонівська ЗОШ №21, як учасник проекту знаходяться в активній фазі реалізації проекту: здійснюють енергомоніторинг своїх будівель, готують аналітичні звіти та організовують основні інформаційні заходи проекту – Шкільні дні енергії.

Впродовж Шкільних днів енергії проводяться різноманітні заходи, презентації, виступи, інтерактивні ігри, еко-квести, відкриті уроки, семінари, показові енергетичні аудити приміщень та безліч інших цікавинок за допомогою яких юні енергоменеджери поширюють інформацію про те, як управляти енергоспоживанням, економити ресурси і дбати про довкілля.

Під час цих заходів в Антонівській ЗОШ №21 з 18 по 19 травня учні школи разом із вчителем презентували результати впровадження проекту в школі та продемонстрували інструменти та підходи, завдяки яким вони отримали право називатися юними енергоаудиторами та енергоменеджерами.

У рамках проведення Шкільних днів енергії на базі школи були організовані такі заходи: марафон «Заряджайтесь енергією здоров’я», конкурс малюнків, плакатів «Енергозбереження очима дітей», виставка поробок «Сміттю – друге життя», відкриті уроки, години спілкування.

учні Антонівської зеленої школи №21 відчули себе справжніми енергоаудиторами

19.05.2017 року відбувся заключний захід «Школи енергії», у якому взяли участь Ніконов Юрій Миколайович, начальник управління освіти Херсонської міської ради, Роберт Кюнне, директор проекту «Створення енергетичних агентств в Україні», Верещака Тамара Юріївна, радник начальника управління освіти Херсонської міської ради, Рожков Юрій Геннадійович, голова Піклувальної ради Антонівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №21 Херсонської міської ради, депутат Херсонської обласної ради, голова обласної Ради підприємців, Маренчук Ольга Миколаївна, директор Херсонської загальноосвітньої «Школи-родини» № 39 Херсонської міської ради, заслужений працівник освіти України, нагороджена орденом «Княгині Ольги» ІІ та ІІІ ступенів, Леонова Лариса Миколаївна, директор комунального підприємства «Херсонська енергосервісна компанія», депутат Херсонської міської ради, Пономаренко Лариса Валентинівна, керівник центру Міжнародного співробітництва Херсонської торгово-промислової палати, Віталій Волков, координатор проекту «Школа енергії 2.0», Барулін Андрій Федорович, технічний експерт проекту «Школа енергії 2.0». На заході команда енергоменеджерів звітувала про свою діяльність в рамках проекту «Школа енергії». Цього ж дня відбулася прес-конференція «Школа енергії 2.0»: наші діти знають це краще».

Після основних заходів відбувся міський ENERJY квест серед команд шкіл міста: №12, 27, Ліцею журналістики і права, гімназії №3 та команди учнів з Міського учнівського парламенту. Переможцями стали - І місце команда гімназії №3, ІІ місце – Ліцей журналістики і права, ІІІ місце – Херсонська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №27. Команди, які посіли призові місця були нагороджені подарунками та грамотами управління освіти Херсонської міської ради.

Команда енергоменеджери ЗОШ_21

/Files/images/2017/04/2.jpeg /Files/photogallery/1259/30096315976_7492efcdd1_o.jpg /Files/images/2017/04/IMG_20170429_115205.jpg/Files/images/2017/04/SDC17739.JPG/Files/images/2017/04/18222477_1712880555676467_7998898389823654788_n.jpg /Files/images/2017/03/IMG_20170227_125045.jpg/Files/images/2017/03/SDC17274.JPG /Files/images/2017/03/IMG_20170316_130255.jpg /Files/images/2017/02/54iEorkBjGM.jpg /Files/images/2017/02/viber image.jpg /Files/photogallery/1311/16601727_480247135697427_6390629774956160674_o.jpg/Files/photogallery/1259/29836316560_b05ac467df_o.jpg /Files/photogallery/1315/SDC17751.JPG/Files/photogallery/1315/SDC17773.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 1109

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.